امروز قرار است با هم نحوه اضافه کردن یک نوشته (پست)، ویرایش و حذف آن را بیاموزیم. در آموزش امروز سعی بر این خواهد بود که تا حد امکان شما را با محیط افزودن نوشته جدید در وردپرس و ویرایشگر وردپرس آشنا کنیم تا بدون مشکل بتوانید به انتشار مطالب خود بپردازید.

افزودن نوشته در وردپرس

افزودن نوشته در وردپرس کار بسیار آسانی است. برای افزودن یک نوشته جدید، مراحل زیر را دنبال کنید :
۱ – در پنل مدیریت وردپرس از منوی “نوشته ها” به زیر منوی افزودن نوشته بروید.

خواهید دید که صفحه ای مشابه زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد.

۲ – پیش از هر چیز برای اینکه قادر باشید تمامی امکانات ویرایشگر را مشاهده کنید، مطابق تصویر بر روی دکمه ای که با فلش به آن اشاره است کلیک کنید تا ردیف دوم دکمه های ویرایشگر برای شما نمایان شود.
۳ – حالا در ناحیه ی شماره ۱ عنوان نوشته خود را وارد نمایید. عنوان شما نباید خیلی طولانی باشد. نوشتن یک عنوان ۷۰ کارکتری برای کسب رتبه ی بهتر در موتور های جستجو به شما پیشنهاد میشود.
۴ – در ناحیه شماره ۲ نوشته خود را وارد نمایید. در این بخش میتوانید با دکمه های موجود در بالای ویرایشگر به نوشته ی خود استایل بدهید. استفاده از دکمه های ویرایشگر بسیار ساده است.
حتما توجه کرده اید که بسیاری از وبسایت ها، بخشی از مطلب را به شما نمایش میدهند و برای خواندن ادامه ی مطلب لازم است که روی دکمه ی ادامه مطلب کلیک کنید تا مطلب کامل به نمایش در بیاید. در صورتی که شما هم میخواهید همین کار را انجام دهید، کافی است مطابق تصویر زیر، در قسمتی از مطلب که مایلید در ادامه نمایش داده شود، روی دکمه زیر کلیک کنید تا یک تگ more در میان مطلب شما ظاهر شود.

۵– هر مطلبی که مینویسید میبایست در دسته بندی قرار بگیرد. دسته بندی ها را میتوانید با سادگی با مراجعه به منوی “نوشته ها” و رفتن به زیر منوی “دسته ها” ایجاد کنید. در ناحیه شماره ۴ میتوانید یک یا چند دسته بندی برای مطلب خود تعیین کنید. در صورتی که برای مطلبی دسته بندی تعیین نشود، مطلب در دسته ای با عنوان “دسته بندی نشده” قرار خواهد گرفت. در صورتی که میخواهید بدون رفتن به صفحه مربوط به دسته ها، به صورت سریع برای خود یک دسته بندی ایجاد کنید، کافی است در زیر ناحیه شماره ۴ روی لینک + افزودن دسته تازه کلیک کرده و دسته بندی دلخواه خود را به وبسایتتان اضافه نمایید.
۶ – در ناحیه شماره ۵ برچسب های مطلب را وارد نمایید. کافی است پس از اضافه کردن هر برچسب به سادگی دکمه اینتر را فشار دهید تا برچسب به لیست برچسب ها افزوده شود.
۷ – حالا به سراغ ناحیه شماره ۶ یا “تصویر شاخص” میرویم. توجه داشته باشید که این ناحیه در نوشته ی شما خیلی مهم است. اکثر کاربران وردپرسی به سادگی از تصاویر شاخص عبور کرده و به آنها اهمیتی نمیدهند. مسترکد به شما توصیه میکند که اگر میخواهید مطمئن باشید که از الان تا ۱۰۰ سال دیگر هر قالبی که روی سایتتان نصب کنید بخاطر نداشتن تصویر شاخص دچار مشکل نخواهد شد، حتما به هر نوشته یک تصویر شاخص اختصاص دهید.
انجام این کار بسیار ساده است. کافی است روی لینک “قرار دادن به عنوان تصویر شاخص” کلیک کنید و سپس یک تصویر به دلخواه خود آپلود کرده و آن را به عنوان تصویر دلخواه خود انتخاب نمایید.
۸ – تا اینجا نوشتن و آماده سازی نوشته به اتمام رسیده است و حالا میخواهیم آن را منتشر نماییم. تمام آنچه برای تعیین وضعیت یک نوشته نیاز داریم در ناحیه شماره ۳ در اختیار ما قرار میگیرد. شما در این بخش بجز انتقال مطلب به زباله دان، سه انتخاب مهم دارید که در ادامه در مورد آنها صحبت میکنیم.

الف – انتشار مطلب

انتشار یک مطلب بسیار ساده بوده و به سادگی با کلیک بر روی دکمه انتشار انجام میگیرد.

ب – ذخیره مطلب به عنوان پیش نویس

ممکن است شروع به نوشتن یک مطلب طولانی کرده باشید و نوشتن این مطلب به پایان نرسیده باشد. بدیهی است که در این حالت باید نسخه ای از مطلب را برای ویرایش بعدی ذخیره نمایید. ما به این کار ذخیره پیش نویس میگوییم. برای ذخیره یک مطلب به عنوان پیش نویس کافی است مانند تصویر زیر روی دکمه “ذخیره پیش نویس” کلیک کنید.

ویرایش یک نوشته در وردپرس

جهت ویرایش یک نوشته در وردپرس در پنل مدیریت، از منوی “نوشته ها” به زیر منوی همه نوشته ها مراجعه نمایید.

حالا در لیستی که به شما نمایش داده شده است روی نوشته مورد نظر کلیک کنید تا مجددا صفحه ویرایش مطلب برای شما باز شود. وقتی ویرایش مطلب به پایان رسید، کافی است مطابق تصویر زیر بر روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید.

حذف یک نوشته در وردپرس

خوب، حالا که نحوه ایجاد و ویرایش یک مطلب را در وردپرس یاد گرفتیم. به آموزش حذف آن میرسیم.
برای حذف یک مطلب در وردپرس در پنل مدیریت، از منوی “نوشته ها” به زیر منوی همه نوشته ها مراجعه نمایید.
سپس در لیست نوشته ها، ماوس را روی نوشته مورد نظرتان ببرید تا دکمه “زباله دان” برای شما به نمایش در بیاید.

حالا اگر روی لینک زباله دان کلیک کنید، مطلب مورد نظر شما به زباله دان منتقل خواهد شد. البته به این نکته توجه داشته باشید که این مطلب در زباله دان نگهداری شده و قابل بازیافت خواهد بود ولی در صورت حذف آن از زباله دان، مطلب به صورت کامل پاک شده و دیگر قابل بازیابی نخواهد بود.

خوب به پایان این آموزش رسیدیم. توصیه میکنم اگر تازه کار هستید، حتما آموزش های پایه ای را دنبال کرده و آنها را به خوبی تمرین کنید. چرا که در روزهای آینده با قسمت های بعدی این آموزشها همراه شما خواهیم بود. امیدوارم لذت برده باشید.
در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید حتما در بخش نظرات مطرح نمایید تا پاسخ سوالتان را دریافت نمایید.

درباره مدیریت گروه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *